MLSPORT - strona nieoficjalna

O KLUBIE

Wizja
Stać się liderem w kształceniu młodych adeptów piłki nożnej w województwie mazowieckim.

Misja*

Misja funkcjonowania firmy, opiera się o cztery cele o charakterze pedagogicznym. Zamierzam wśród zawodników zespołu kształtować:

- umiejętności – przekazać wiedzę na temat podstawowych zasad gry;

- ducha gry i zespołowej współpracy – piłka nożna nie jest grą indywidualną, zawodnicy muszą nauczyć się grać razem, jako jedna drużyna;

- świadomość zasad sportowej rywalizacji – nauka podstawowych zasad rywalizacji sportowej; w ich wieku bardziej istotne niż zwycięstwa jest to, jak się gra;

- radość gry - moi podopieczni są przede wszystkim dziećmi, a dopiero w drugiej kolejności zawodnikami, więc najważniejsze jest, by czerpali z gry możliwie najwięcej radości.

A co z wygrywaniem meczów? Zwycięstwa są pochodną umiejętności w tych czterech strefach. Jeżeli uda mi się wykształcić w chłopcach pewne umiejętności, ducha gry zespołowej i współpracy, świadomość zasad sportowej rywalizacji i radość z gry, nasz zespół wygra z pewnością nie jeden mecz. Jednocześnie pragnę podkreślić, że z żadnego z tych czterech celów pedagogicznych nie będę rezygnował w imię zwycięstwa.

*misja firmy została stworzona w oparciu o książkę "Coaching - poprowadź swoją drużynę do zwycięstwa" autorstwa Don Shula, Ken Blanchard.

Obóz piłkarski w Stoczku Łukowskim
Ładowanie...